Inteligentné testovanie školských batohov BECKMANN, patrí medzi tie hlavné ukazovatele ergonómie, zdravia a komfortu nosenia. „V spolupráci s Radou pre výskum sme otestovali školské batohy pomocou tlakových senzorov a robotov. Chceli sme zistiť, ako batohy rozdeľujú váhu na ramená, chrbát a boky a aký účinok majú rôzne ergonomické funkcie batohu". BECKMANN sa týmto radí medzi svetovú špičku.

Proces

Krok č. 1
3D skenovanie dieťaťa

Mapování tlaku-1

 

Krok č. 2
3D tlač hornej časti tela dieťaťa

Mapování tlaku-3Krok č. 3
Montáž senzorovej podložky a školského batohu

Mapování tlaku-5Krok č. 4
Testovanie, simulované pohyby pomocou robotov

Mapování tlaku-12Krok č. 5 
Analýza výsledkov


Boli sme nadšení, keď sme videli, ako si náš nový školský batoh pre 1. stupeň, Active Air FLX, viedol v porovnaní s konkurenčnými školskými batohmi na trhu. Chrbtový systém pri Active Air FLX je založený na kombinácii vzduchu a polstrovaní.
Nižšie sa môžete pozrieť na výsledky testov rôznych školských batohov.


Výsledky testov
Rozloženie tlaku: BECKMANN Active Air FLX Konkurenčný batoh  Y Konkurenčný batoh X
Ramená 38 % 45% 53 %
Chrbát a boky 62 % 55% 47 %
100 % 100% 100 %  • Ako môžete vidieť z obrázkov vyššie, vzduchový vankúš v zadnej časti Active Air FLX rovnomernejšie rozkladá tlak na väčšiu časť chrbta a poskytuje väčšiu kontaktnú plochu medzi batohom a chrbtom. To zase vedie k lepšej podpore a stabilite.

  • Pri nosení školského batohu je potrebné rozložiť váhu z ramien na boky a preto je väčšina batohov vybavená bedrovým pásom. To platí aj pre všetky nami testované tašky. Napriek tomu vidíme veľké rozdiely. Pri pohľade na ilustrácie je úplne zrejmé, že Active Air FLX prenáša oveľa viac hmotnosti na boky/hrebeň panvy v porovnaní s nami testovanými konkurenčnými školskými batohy.

  • Z obrázku môžete tiež vidieť, ako ťažisko batohov leží počas testovania. Objavuje sa s červenou bodkou v strede chrbtice. Active Air FLX má v porovnaní s konkurentmi nižšie ťažisko, čo podporuje to, že ramená nesú menej a že väčšia váha je prenesená na boky.

Má sa pri batohu Active Air FLX zapínať bedrový pás?

Áno, ako ukazuje tabuľka nižšie, zistili sme, že pokiaľ sa pri batohu nezapína bedrový pás, tak sa zaťažujú viac ramena.

Výsledky testov
Active Air FLX S bedrovým pásom Bez bedrového pásu
Ramená 38 % 46%
Chrbát a boky 62 % 54%
100 % 100%